Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
STROJ ZA REZANJE DRV

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Gozdarstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Avtor

Sporočilo

Gost

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2006 12:03 pm    Naslov sporočila: STROJ ZA REZANJE DRV

Odgovori s citatom

Enkrat sem videl en stroj za razrez lesa-gnan je bil preko kardana, not je pa imel vrtljiv nož, tko k ena slamoreznica(kdor se še spomni, kako je zgledala), ki je poleno odrezal na željeno dolžino. Zadeva je rezala polena do debeline cca 15cm, na dolžino od 0 pa do 50cm, po želji, kakor je bil nastavljen omejilec. Če je blo poleno debelo, ga je še razklalo obenem, tko da so ble drva pripravljene za štedilnik al pa peč. Hitro in učinkovito. Vem da je bla to ena slovenska firma, pa ne vem katera, pa če sploh še obstaja. Videl sem podobno na Celj.sejmu ena Norveška stvar, sam tist je blo na hidravliko, pa dost bolj počas. Pa mislim da je pri hidravlik še več izgub. Zanima me če to še kje obstaja-če se da kupt, al pa vidit, bi pa sam naredu(ne hidravlična, od tiste mam prospekt, pa mi je prepočas).Če ima pa kdo hidravlično, me pa zanima kako je zadovoljen.

Lp Slavko

Nazaj na vrh

Boki - Claas
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sob Jan 2006 22:39
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2006 12:24 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Arrow http://www.tajfun.si/sl/program.asp?program=rdeci&id_strani_var=80
Mogoče je to ta.

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Gost

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2006 2:46 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ne,Tajfunov program poznam-tist je za razžagovanje pa potem cepljenje drv. To, kar jaz mislim je blo za drobnejši les pospravljat, ne za hlodovino v polena narejat. Recimo veje in drobnejša debla do 15 cm se ponavad(komur se to da) žaga na cirkular, ampak gre dost počas, jaz bi pa rad to mal hitrej v polena spravu. Večino drv imam iz manjvrednega lesa-vrhovina, pospravljanje grmovja itd. Pač nimam tolk gozda, da bi sam hlodovino vzel, ostalo pa tam pustu segnit.

Nazaj na vrh

Gost

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2006 3:20 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

http://www.lindap.si/prodaja/biomasa/sekanci_oprema.htm

Nazaj na vrh

FENDT
Profi kmet

Pridružen/-a: Tor Avg 2005 22:33
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 11, 2006 4:29 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ti pomoje misliš od BIDRA stroj se imenuje TS 15 to je predvsem za veje pa take stvari dela pa sekance Wink

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

Gost

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2006 5:55 pm    Naslov sporočila: Če se ne motim je to to...

Odgovori s citatom

http://www.bilke.net/vanhat/e_index.html

Zelo enostaven in učinkovit stroj, sploh pa majo Finci s tem cca. 20 let izkušenj več kot tajfun.

Sam pa ma Hakki Pilke 2x easy, starega sem uvozil s Švedske in ga lahk vidiš na www.gozdovi.com

l.p.
Dušan

Nazaj na vrh

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Gozdarstvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu