Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
Visokotlačni čistilec na vročo vodo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Avtor

Sporočilo

Simon MS
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 10:35
Kraj: Bakovci

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2006 8:23 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Geotrac 60 je napisal/a:
Simon, a si se pol odloču in nabavu kakšno mašinco. Pa če si če lahko malo napišeš kakšna se ti kaj zdi!

se še odločam (90% že vem kero) nakup pa še ni bil opravljen...bom poročal seveda

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

Simon MS
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 09, 2006 6:28 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

torej kot obljubljeno poročam:
čistilec sem kupil ker je že zadnji čas za oprat stroje...očitno je usoda hotla, da sem tako dolgo čakal in odlašal, saj ima merkur trenutno akcijo za model Missouri firme Lavor, saj je kar 21 tisočakov trenutno cenejši kot prej, tako da sem ga kar vzel. Odštel sem 155k

do sedaj sem imel tudi nekega italjanskega za katerega sem pred ene 4-5 leti odštel 45k in je 130 barov na hladno vodo samo. Lahko povem, da sem ga že uporabil in je tale novi "3x boljši" od starega..... zaenkrat .... Laughing Laughing upam da ga ne bom jutr klel Confused

Nazaj na vrh

JD6430
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Apr 2007 15:08

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 7:13 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Vprašanje: Kako zelo koristo je prati tele nove traktorje polne elektronike z vodo pod pritiskom, mogoče kolesa, ostalo pa jaz raje ne bi. (odvisno od posameznika) "So prepoceni igračke". Raje vidim da je priključek ves prašnat od dela, kot pa da po nekaj letih rjavi (na velja za tiste ki ji menjajo na vsake pet let)

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Barjan
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2007 20:16

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

JD6430 je napisal/a:
Vprašanje: Kako zelo koristo je prati tele nove traktorje polne elektronike z vodo pod pritiskom, mogoče kolesa, ostalo pa jaz raje ne bi. (odvisno od posameznika) "So prepoceni igračke". Raje vidim da je priključek ves prašnat od dela, kot pa da po nekaj letih rjavi (na velja za tiste ki ji menjajo na vsake pet let)

Zdej si pa predstavljaj, da 3 dni skupaj gnoj vozis, po takih in drugačnih cestah, od gume ti prileti toliko in toliko, od trosilca imaš spet polno zadnjo šipo.... A se boš vozu z posranim novim traktorjem, al ga boš opral?? Po mojem slednje, ker pa s šlaufom po treh dneh ne narediš nič, je logično, da zadeve peremo s štrajfiksi. BTW js mam tud Lawor PRO, ki ima 150 stopinj in 150 barov, pa še detergent zraven, ampak novi traktorji so tak al tak plastik fantastik (večina pokrovov motorja in blatnikov), v katere je barva že umešana, tak, da se ti nima kaj luščit, elektronika pa mora bit zadihtana, pa če pereš al pa ne...

Nazaj na vrh

Simon MS
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 7:02 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

jaz sem načeloma zelo zadržan glede pranja kombajna (žitni)..tam je vse polno ležajev in podobnih sklopov, katerih res ne bi rad menjaval Laughing ..zato rajši ne perem teh stvari...saj tudi če jih opereš bodo po parih njivah enako nazaj. Je pa lepo vsaj gume pa pločevino odzunaj občasno oprat. Traktor pa pri nas operemo zmeram ko se gnoj vozi (3xletno)...zmes pa le poredkoma..Mam raje lepo umazanega, kot pa slabo opranega Very Happy (pa res nimam umazanih strojev no Wink ) Sicer pa vse stroje operem tedaj ko vem da se več ne bo rabil, obvezno pa jeseni po zaključenih delih. Glede visokotlačnih čistilcev pa je res treba biti previden, da ti česa ne odnese z stroja...pa, dandanes se mi zdi da stroje preslabo barvajo.

Nazaj na vrh

Barjan
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 2:31 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ja se strinjam s teboj Simon. Ni pranja brez takojšnjega mazanja ležajev in sklopov ter nato nekaj prostega teka stroja, da izrineš vodo... V nasprotnem primeru delaš sebi škodo in profit SKF npr. Sad

Nazaj na vrh

jcb3185
Profi kmet

Pridružen/-a: Pon Feb 2006 15:49
Kraj: GORENJSKA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2007 7:48 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

ja pri kombajnu je pranje res problem
saj iz štrajfiksam ne narediš kdaj dosti-no za kombajn si moras cas uzet
drugače pa ko smo ga mi prali smo uzeli gasilsko cisterno, zato da lahko svinjarijo odplaknes iz stroja,ker iz štrajfiksom jo samo pihaš ke pa sem
(to da jo pihaš je pr kombajnu ker ima toliko sklopov da ga je kar težko čist u piko oprati u enmu šusu)
pr kombajnih pride v poštev tavelk kompresor pa da ga spihas

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

SimonKR
Profi kmet

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 21:31
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 10:45 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Barjan je napisal/a:
Ja se strinjam s teboj Simon. Ni pranja brez takojšnjega mazanja ležajev in sklopov ter nato nekaj prostega teka stroja, da izrineš vodo... V nasprotnem primeru delaš sebi škodo in profit SKF npr. Sad

Saj ne vem točno trdit kaj je kje vgrajeno, samo se mi zdi, da je na priključkih ali sploh malokje vgrajen ležaj SKF-a(N1 za ležaje), prej kakšen drug ki je cenejši.

Nazaj na vrh

Barjan
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2007 7:52 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Če pozorno prebereš boš videl, da je na koncu npr., prav tako pa gre tukaj za drugo vgradnjo (torej, ko servisiram sam) in v stroj ne bom tlaču "no name" delov.... Laughing

Nazaj na vrh

Pokaži sporočila:   
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu