Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
POMORI ČEBEL
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Poljedeljstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Avtor

Sporočilo

Simon MS
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 10:35
Kraj: Bakovci

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 7:08 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

32°C se uresničilo!!! kaj nas še čaka?

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

Medeni
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 21:23
Kraj: Moščanci

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 7:15 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Senca pa pivo Wink

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

tejkoo
Profi kmet

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 17:07

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2008 1:46 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Kak nov pomor čebel??

Človek bi pričakoval,da se kaj dogaja na tem področju,sedaj ko se intenzivno škropi,pa nič.

Lahko pa povem,da sem dobil analize vzorcev,odvzetih na oljni ogrščici in sem razočaran in zmeden glede prejetih rezultatov.Očitno se v naši državi najde tisto kar se hoče,ni nič drugega.

Problem je samo v tem,da dejanski krivec očitno ne bo odkrit,saj se je takoj s prstom pokazalo na kmete,s tem pa tudi vse analize in preiskave usmerila v napačno smer.To pa mislim,da sem,že daleč nazaj povedal in to se potrjuje.

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Makaron
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 16:28

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 12:42 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

No tukaj so končne analize pomorov čebel.
http://www.siol.net/gospodarstvo/2008/06/narejena_analiza_umiranja_cebel.aspx

Nazaj na vrh

tejkoo
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 3:01 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Nič konkretnega,ampak je bilo to tudi za pričakovat.
Pač kakršna institucija,taki rezultati.Vzrok,zakaj pa so pomrle dotične čebele pa najbrž ne bo nikoli znan.

To lahko povem iz osebnih izkušenj,ker sem eden izmed teh,ki naj bi zakrivili pomor.Dejstvo pa je,da so v mrtvicah našli boga in pol.Tudi določene snovi,in to v zelo velkih koncentracijah tko da se lahko samo vprašamo ali ni to blo namerno.Metiokarb se pojavlja praktično v vseh vzorcih,in je očitno nekomu trn v peti ali pa je to znal izkoristit za druge namene.Kar se piše na določenih forumih od določenih ,,fanatikov,, se nebi nič čudil da je tudi to možno.Ampak za to so pristojne druge institucije.

Kar se tiče tiametoksama,pa ga v rastlinah oljne ogrščice ni bilo zaslediti,čeprav je bila tretirana z njim.Vsekakor,pa se bodo analize koruznih rastlin vršile tudi pred cvetenjem koruze,da se potrdi ali ovrže sum,da bi tretirana koruza lahko škodovala čebelam v času cvetenja.

Žal pa se z današnjo tiskovno konferenco zgodba ni zaključila,saj so še vedno odprta vprašanja in bo treba dobit odgovore nanje,prav tako pa bo moral nekdo za blatenje mojega imena in dajanja neresnic v širšo javnost tudi odgovarjat.

Nazaj na vrh

nanokmet
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:14

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 5:44 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Tejkoo : Kaj pol si kriv al nisi ? Kaj je konkretno pokazala raziskava v tvojem primeru ?

Tvoje namigovanje na neko teorijo zarote, da so čebelarji sami svoje čebele zastrupljali pa je smešna, bedna in iz obupa. Ne bom pa rekel, da ni mogoče, ker danes je vse mogoče....

Praviš, da je tvoje ime blateno. Kdo ga je blatil ? Namreč v medijih niti ni bilo omnjenih konkretnih imen.
Praviš, da bo nekdo odgovarjal. Jaz pa te vprašam kdo bo odgovarjal za usrano zemljo in posilstvo nad naravo ?

Nazaj na vrh

tejkoo
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 7:28 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Nanokmet,zate je smešno ,bedno in iz obupa,zame pa nič od tega.Poglej si malo vaš čebelarski forum,pa boš prebral ideje vaših ,,teroristov,, o sejanju osata ponoči po njivah in setvi japonskega dresnika in napajanju čebel z šnopsem,...

Razloži mi prosim,kako je lahko najden v čebelah metiokarb,pa ga nihče v razdalji več kot 2 km ni uporabljal?

Razloži prosim,kako,da ni bilo sedaj nobenih ,,pomorov,, ko se je na veliko škropilo koruzo,..?

Tista idiotska razlaga,da se je pri setvi tretirane koruze strašno kadilo škropivo naokoli,je sedaj okužila celo inšpektorje,ministra ,...

Kdo me je pa blatil,pa je vse zapisano in dokumentirano,in prosim nehajte s tem ,,posiljevanjem,,narave ker mi gre že na kozl...

Aja,pa še nekaj;a ni tale bayvarol tudi FFS neke vrste?

Nazaj na vrh

nanokmet
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 8:16 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Hočeš rečt da so čebelarji mesurol dajal v panje al kaj ? Ne vem kako so dobil metiokarb v čebelah. Je že nekdo se igral s tem....

Tudi, če so pomori tega čebelarji sedaj ne bodo prijavljali. Še posebej po tem, ko po večstoletni tradiciji čebelarstva v Sloveniji kar naenkrat ne znajo čebelarit in jim čebele umirajo pred panji z iztegnjenimi rilčki in seveda so sami krivi za to saj so v njih recimo dobili fluvalinat, ki pa se ne uporablja samo kot sredstvo za zatiranje varoje v EU ampak v 90% primerov kot sredstvo za zatiranje škodljivcev v poljedeljstvu, predvsem v sadjarstvu. Fluvalinat sam po sebi pa sploh ne pomori čebel. Ampak ni važno. Čebelarji so krivi. Kar naenkrat po celi sloveniji ob istem času vsem pomirajo. Pa v Nemčiji, Italiji, Franciji.

V bistvu sploh ne vemo kaj so vzroki. Nekam skrivnostni so. Kaj je to "koktajl" ? Kaj vse je v tem koktajlu ?

Tisto blatenje boš pač že rešu kakor veš in znaš. Nisi pa mi odgovoril na vprašanje kaj se je ugotovilo konkretno v tvojem primeru ! Si ti odgovoren za pomor v tvoji okolici ali ne ?

Bayer nam bo pa po vsem tem še anti-depresive prodajal Wink

Nazaj na vrh

nanokmet
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 8:22 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

http://studio.delo.si/dogodki_dneva/20080613_2377

Nazaj na vrh

DaniMb
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Tor Jul 2006 10:48
Kraj: Fala

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 8:43 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

ena nevmesna. KAj a ni koruza vetrocvetka

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

tejkoo
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 8:53 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ja,kaj je v tem ,,koktejlu ,,na drugih lokacijah ne vem,oz. ne povedo.

Ne,nisem odgovoren,niti ni moja krivda.Zato sprašujem,kako je prišel metiokarb v čebele.In tudi nikogar ne obtožujem.Samo neumno se mi zdi,da te nekdo prijavi,da si škropil oljno ogrščico,dejansko pa je koruza .Nato ti pripelje policijo,in inšpektorje na dvorišče,se obnaša kot nek šerif in s prstom kaže na tebe,,ta je škropil,,.

Zaradi takih zadev,se ne bo odkrilo dejanskega vzroka pomora,kar obžalujem ,saj si že v naprej obtožen.

In če se bomo igrali s takimi zadevami kot je koruzni hrošč,bomo imeli iste probleme kot vi z varojo k se je ne morete znebit,ker je ne zatirate vsi hkrati,..Vemo,da koruzni hrošč povzroča miljardne škode po svetu,in ko je enkrat prisoten je jeba.Ne pomaga niti kolobar,saj leti zelo daleč,napada tudi truge vrste rastlin(sojo,sončnice,fižil,..)

Je pa zanimivo,da se v vseh teh obtoževanjih ne javi niti en iz Syngente ali Bayerja.Samo kmetje in čebelarji se koljemo med sabo,pa če prov smo vsi v istem dreku.

Nazaj na vrh

tejkoo
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 8:55 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Menda da še pes v sili muhe žre,čebele pa koruzo Wink

Nazaj na vrh

markec
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Ned Mar 2007 23:51
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 14, 2008 11:27 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Tale Tine Valentičič je pa tudi ena faca... Kot pravi nima nobenih dokazov, ampak ker so slo čebelarji tako fajn in imajo takšno lepo preteklost kot eni najuspešnejših v zgodovini, pač ne morejo biti sami čisto nič krivi. Da se jih obtožuje kar pač delajo je ja nezaslišano!

Zanimivo... Torej se pa kmete lahko obtožuje, ki tudi delajo ampak so po njegovem manjvredni kot čebelarji?

Pa tako lepo je povedal da "pošpricajo koruzo" in jo potem sadijo in je zaščitena cela rastlina. Ja kdo so ti oni? Teroristi ali kdo?

Pozabil je omeniti, da to delajo firme, ki seme prodajajo in da takšno seme moramo sejati po zakonu, ker čisto vedno se kolobar ne izide. Je pač premalo površin, da bi si lahko to privoščili. Najboljšo zemljo pa zazidavajo...

Ne me napak razumeti ampak ob takšnih izjavah (pa me ne briga, če je profesor na BF v Lj) mi postane slabo. Nima nobenih dokazov ampak vse so drugi krivi...

Ne skočite sedaj čebelarji v zrak, ker vas ne obtožujem ničesar, ker nisem za to kompetenten ampak takole neko blebetanje me razpi....

Najraje bi poklical v Agromehaniko in odpovedal novo škropilnico. Pa ni važno, če je stara fuč. Očitno sem že tako ožigosan kriminalec...

LP

P.S.: Jaz bi tudi imel zastonj zdravila za teleta. Ravno imamo težave pri novih teletih s trihofitijo in jih bo potrebno pocepiti. Okoli 500-1000 eur. Kje se javim? Wink

Nazaj na vrh

Simon MS
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 10:35
Kraj: Bakovci

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 14, 2008 11:40 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

teleta pač žal ne "izumirajo" še oz. vsaj kmetje ne delamo takega vtisa Wink Tudi kmetje bi morali bolj ostro nastopati v javnosti in enostavno delat tak vtis, da ni vse tako lepo v kmetijstvu-kot se marsikomu zdi.

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

tejkoo
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 15, 2008 11:39 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Rožnika mrzlo deževanje,nudi slabo vino in panje......en star slovenski rek Sad

Nazaj na vrh

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Poljedeljstvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu