Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
Kontrole ARSKTRP na kmetijah

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Zabavni kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Avtor

Sporočilo

Ahim
novi uporabnik

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 13:09

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 2:13 pm    Naslov sporočila: Kontrole ARSKTRP na kmetijah

Odgovori s citatom

Ali ima kdo kaj izkušenj s kontrolorji pri pregledih na kmetijah?
(npr. meritve parcel, dokumentacija, gnojišča, tesnenje gnojnih jam itd.)

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Gost

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 10:51 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

No naj ti povem da sem sam imel tako imenovano kontrolo.
Pa ti povem da je pregledala vse na žalost. Imam cca 40ha zmlje na 52 gerkih od tega jih je premerila z GPS sistemom 33. Ker pa smo višinska kmetija in je večinoma košnjih površin ti lahko povem da se vtakne v vsak grm ki raste na parceli vse odbijajo ker je večje od 2m najbolj komično pa mi je bilo ko je odbijala vrh smreke ki je padala iz sosedova parcele na našo pa jo sosed še ni vrnil. Ona je seveda odbila površino saj je bila pokošena. Pregledujejo tudi tako imenovano nitratno direktivo gnojišče in jamo. samo gnojišče smamo zmeri z jamo se niti ni ukvarjala.
nadalje vse papirje sami imamo skop porgram vse moraš imeti popisano pač opravila itd... No pa stalež živine in seveda če imaš vse urejeno glede registra.

Še zanimivost. Kontorla se je najavila ob 18.30h zvečer da pride drugi dan.
Nato je naslednji dan dobesedno v dežju cel dan lutala iz parcele do parcele.
Seveda moraš biti poleg. No čas kontrole pri nas od 8 zjutraj do 19.30 zvečer.

Po vsem upravičeno lahko rečem pa pretiravajo do konca. Sploh pa pripombe neke "išpektorice" saj vem da niti ni inšpektorica so neumestne in bolne. Totalo so tako rekoč napumpani z strani misnisterstva in se držijo nihovih pravil. Nikoli pa se ne zaveda da je teorija in praksa nekaj povsem različnega.
Aja no pa problem sem imel še ker sem imel en kup gnoja na eni parceli in se je takoj utikovala v to. Jaz res nemorem pomagari če sem ga lani napeljal tja ker smo gradili gnojišče na novo letos pa sem ga nameraval v jeseni raztrositi.
Pa glede obremenitve na GVŽ je takoj imela pripombe kolišen stalež imaš. Nas v hribih itak basa spodnja obremenitev če si pa v Skopu pa jo moraš imeti skozi nekako kostantno oziroma ne pod 0,5gvž/ha.
Skratka nekaj bikov sem prodal mladine pa nisem še dobil in sem pod ....
Samo oni mislijo da se teleta dobi kod gate v trgovini.
Pa pustimo oni so gospodje ki imajo oblast mi se pač moramo prilagajati sistemu.
Bi imel še eno tono besed na to kvazi inšpekcijo pa bodi si dovolj.
To je samo moja izkušnja upam da je drugje bolje.

LP Marolt

Nazaj na vrh

Simon MS
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 10:35
Kraj: Bakovci

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 11:10 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

jaz pravim, da neki red more biti in neka pravila ki se jih moremo držati vsi in ne samo eni... je pa hudič ko bi ti tako imenovani inšpektor rad nekaj solil in meril parecele ki jih obdeluješ dlje kot je on na svetu in od njih plačuješ KD in pa se ti zapiči v to da je tvoja parcela v resnici za 1 ar manjša al večja..

saj fajn je bit pameten...še nisem dobil kontrole, ampak če bi mene kaj zezal bi mu porinil papirje pod nos pa naj si gre z tem njihovim seveda od nas plačanim GPS sistemom sam iskat njive

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

SimonKR
Profi kmet

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 21:31
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 1:23 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Anonymous je napisal/a:

Seveda moraš biti poleg. No čas kontrole pri nas od 8 zjutraj do 19.30 zvečer.

LP Marolt

J*****, to jim bi bilo pa treba dnevnico zaračunat. Ona jo je dobila, kmet pa naj se požvižga na izgubljen dan, an?

Nazaj na vrh

Simon MS
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 10:35
Kraj: Bakovci

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 1:52 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

pač moremo biti zmeraj kmetje tisti ki moremo kaj pozabit, kaj "odpustit" komu...

me prav zanima, a je mela inšpektorca tud kako malco vmes??...

ampak fantje...čemu potem sploh "projekt GERKi" ki bi naj bil zato da bi se prijavljale prave površine....tolk dnara se je vrglo v to, da sedaj preverjajo koga....kmeta al tale projekt

Nazaj na vrh

RX 170
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 21:50

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 6:30 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Inšpektorice so večinoma študentke agronomije in podoben kader, ki si pač služi denar. Krivi so tisti, ki jih pošiljajo.

Imel sem dve kontroli (eko, to imam tako vsako leto in sme ji na nek način podvržen prostovoljno)) in še kontrolo gerkov.
Za vsega 100 000 kolikor dobim subvencije, je nekdo zapravil celi dan, dnevnico in potne stroške, da tistih sredstev, ki so bila zapravljena za sistem GERKOV niti ne omenjam.

Nazaj na vrh

SimonKR
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 9:44 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Citiram:
me prav zanima, a je mela inšpektorca tud kako malco vmes??...
Laughing

Morda si je žgance na prostem pripravila, pa ogenj zanetila z drgnjenjem dveh palic, potem pa ni čudno,da je rabila toliko časa. Laughing Laughing

Citiram:
ampak fantje...čemu potem sploh "projekt GERKi" ki bi naj bil zato da bi se prijavljale prave površine....tolk dnara se je vrglo v to, da sedaj preverjajo koga....kmeta al tale projekt

Fantje, jaz mislim, da je to predvsem zagotavljanje delovnih mest. Exclamation Me prav zanima kolikšen delež denarja od takih ali drugačnih subvencij "požre" ta kmetijska birokracija oz. kakšna vsota je to letno.

Idea Pri nas bomo pa zaposlili enega delavca, prvi bo vozil gnoj iz jame (v jamo ga potisne transporter) pod hruško, potem pa rabimo še enega zaposlit, da ga bo od hruške vozil nazaj v jamo.
Se mi zdi, da je nekaj podobnega v tej kmečki birokraciji.

No pri nas letos nismo imeli kontrole. samo kar pa preverjajo z merjenjem,je pa to, da tisto kar prijaviš potem tudi pokosiš ali kako drugače obdelaš in da obžaguješ grmovje na robovih parcel, da se ne zarašča. Problem bi tudi bil, če bi ti prijavil koruzo, poetm pa bi na tisit površini posejal deteljo,....

Citiram:
pač moremo biti zmeraj kmetje tisti ki moremo kaj pozabit, kaj "odpustit" komu...

Tudi s tem se strinjam, ko ti nekdo na trvnik, točno na sredo, prinese polno PVC vrečko mesa za čevapčiče, in ti to po enih 4 tednih nagaziš z rotacijsko koso... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil raje ne pišem naprej

Nazaj na vrh

RX 170
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 21:50

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 9:49 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Citiram:
Tudi s tem se strinjam, ko ti nekdo na trvnik, točno na sredo, prinese vrečko mesa čevapčiče, in ti to po enih 4 tednig nagaziš z rotacijsko koso... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil raje ne pišem naprej

to s čevapčiči je sicer svinjarija ampak pred leti je nekdo sosedu v koruzo zapičil železno palico, da jo je ob siliranju zagrabil s SIPovim kombajnom (SK 80). Od sile je traktor (torpedo 75) crknil tiste kose železa pa je zdrobilo in so leteli ter sekali koruzo kot kaki šurikeni....posledice na kombajnu pa si lahko mislite, generalka.....

Nazaj na vrh

SimonKR
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2006 8:08 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

RX 170 je napisal/a:

to s čevapčiči je sicer svinjarija ampak pred leti je nekdo sosedu v koruzo zapičil železno palico, da jo je ob siliranju zagrabil s SIPovim kombajnom (SK 80). Od sile je traktor (torpedo 75) crknil tiste kose železa pa je zdrobilo in so leteli ter sekali koruzo kot kaki šurikeni....posledice na kombajnu pa si lahko mislite, generalka.....

Že enkrat je čisto preveč, kar se je pa zgodilo kmetu iz sosednje vasi je pa res res svinjarija.
Tudi njemu je nekdo nastavil železne palice v koruzo, in to tako, da jih je vdelal v storž koruze.
So želi in jim je na lepem kombajn samo zatulil in traktor "počepnil". Sledi generalka kombajna, novi noži pa ne vem še kaj.
Ponoven štart (saj vemo, kako se ponavadi mudi pri spravilu koruze). Kmalu ista pesem. Sad Kaj pa človek hoče drugega kot da požaluje denar in še ankrat popravi stroj. Potem pa je bilo jasno, da obstaja velika možnost da je še kje kakšna palica nastavljena. Šli so potem nevem koliko hektarjev vse peš pregledat in res. Našli so še tretjo palico. (da ti gre na bruhanje, kako je lahko nek človek tako pokvarjen)

To ti je pa res višek" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Ne vem kaj bi storil, če bi se to meni zgodil. Pravzaprav nič ne moreš, pa četudi slutiš kdo je bil, take stvari ne moreš dokazat. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Nazaj na vrh

patriot
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 13:09

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2006 10:54 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Marolt, da nismo imeli iste inšpektorice?

S tem, da je bilo vse narobe, ker ena krava ni imela številke v ušesu in je takoj sama klicala v LJ za novo, pa naklone smo morali dati še enkrat izmeriti, ker so se tisti izpred dveh, treh let pri njih "izgubili".

H gnojni jami si pa ni upala zaradi psa.

Nazaj na vrh

Pepe
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Okt 2006 10:09

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 05, 2006 9:37 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Hmm, merjenje preko GPS? Ali so naprave, ki jih uporabljajo certficirane za merjenje površine pri nas? Koliko so natančne (GPS navigacija je pri sedanjem satelitskem sistemu natančna menda na 2 metra --> kak ar napake pri meritvi se hitro zgodi)? Ali je uporabnik ustrezno usposobljen za uporabo naprave (izpit in certifikat)? Meroslovje je svoja zakonodaja in tudi kmetijski inšpektorji se je morajo držati.

Moji starši so imeli kontrolo in če bo kaj narobe, bo treba zahtevati te podatke. Ali je kdo že to zahteval?

Nazaj na vrh

Gost

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2006 3:35 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

patriot je napisal/a:
Marolt, da nismo imeli iste inšpektorice?

S tem, da je bilo vse narobe, ker ena krava ni imela številke v ušesu in je takoj sama klicala v LJ za novo, pa naklone smo morali dati še enkrat izmeriti, ker so se tisti izpred dveh, treh let pri njih "izgubili".

H gnojni jami si pa ni upala zaradi psa.

Nevem s kje si...
MOžno pa je ja...
Sicer pa sem dobil oddločbo tako da se dejasnko kar ujemajo gerki nekaj pa je sprememb...
No na hitro ob kakšne 100ksit pa bom...

LP M

Nazaj na vrh

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Zabavni kotiček Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu