Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
Idelava lesnih sekancev
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Gozdarstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Avtor

Sporočilo

andrej
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 11:23
Kraj: Pesnica pri Mariboru

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 1:15 pm    Naslov sporočila: Idelava lesnih sekancev

Odgovori s citatom

Nekaj slikic in filmček če bo vse po sreči Very Happy

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

andrej
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 1:24 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

http://video.google.com/videoplay?docid=248931966804350989&hl=en

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

andrej
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 1:32 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

No super sem mislil da ne bom znal videa prilepit. No nekaj podrobnosti:

sekalnik je od Bidra model ts20, odprtina je 300x200 (mm seveda), lahko rečem da dela odlično, največje deblo ki pa sem ga dal notri je imelo premer cca.20cm. Na sekalniku ni bilo slišati neke posebne obremenitve, na traktorju pa seveda še manj Very Happy. Edino kar se zgodi pri taki dimenziji debel je da se sekanci pojavijo na tej vztopni odprtini kar pa je po mojem posledica da sito ne more dovolj hitro požirat. Za takšen sekalnik je dovolj že 40KM na žalost pa imam doma univerzala s 34KM. Sem tud z njim probal ampak pri večjem deblu pride kar poštena obremenitev na 2-cilindrca. Zato sem prikolopil Fendt-a, nastavil na 750 obratov kardana in tako imel pri 1400 obratih motorja 540 obratov na kardanu-ravno prav. Poraba nekje med 6-8 litrov na uro. Če še koga kaj zanima mu z veseljem odgovorim...

Nazaj na vrh

rock
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 19:40
Kraj: maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 3:00 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

kaka pa je kaj zmogljivost stroja na uro, kolk računaš in kako je kaj povpraševanje po teh sekancih?

lep pozdrav

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

FENDT
Profi kmet

Pridružen/-a: Tor Avg 2005 22:33
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 4:07 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

serbos

a to si delal usluge ali za sebe?a stroj je tvoj ali ga maš samo na probi?
pa vidim da si delal v Svečini Very Happy (tam je žlahtna kapljica ZELO blizu) Very Happy

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

tortellino
novi uporabnik

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 19:24

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 7:25 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Mene pa zanima če ima ta stroj pomik? Če je, a se ti avtomatsko ustavi ko hitrost kardan pade pod 540 obr/min, tako kot je pri bidrovem sekalniku ki ima odprtino 30x30, al pač skoz poganja dokler traktor ne crkne, če se kaj zaštofa.

No ja tvoj sigurno ne bo crknu! Shocked Twisted Evil Twisted Evil

Nazaj na vrh

andrej
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 8:10 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

-zmogljivosti, mislim da bo 5 kubikov na uro kar točno tako kot navaj proizvajalec

-s tem traktorjem nisem konkurenčen ke r je enostavno prevelik in so stroški preveliki, če bi s tem prišel pol je cena 8.000 sit/h, če pa lahko pridem s ta malim pol pa ne morem drobit kaj dosti večjega kot cca. 10cm premera. S ta malim pa je ura 4000 sit. Dam pa ga tudi v najem za 15.000 sit/dan.

-glede povpraševanja ne bi vedel ker sem ga ravnokar kupil. To pa zato ker imam doma tole Bidrovo peč na sekance in sem si zračunal, da se mi bo v cca. 5 letih povrnil brez da bi karkoli delal za druge. Samo "klumpa" za mlet mora biti dovolj Very Happy,

-nima pomika, univerzal je skoraj crknil ja Rolling Eyes

Če pa koga kaj glede peči zanima pa lahko tud slike gor vržem, če admin ne bo imel nič proti...

Nazaj na vrh

tortellino
novi uporabnik

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 19:24

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 10:02 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

A bi lahko izdal še okvirno ceno takega stroja kot ga imaš ti???

Nazaj na vrh

andrej
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 10:18 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Tale je bil 1.400.000 ker je bil ze malo rabljen.

Nazadnje urejal/a andrej Čet Maj 10, 2007 4:33 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Nazaj na vrh

Fiatagri
Profi kmet

Pridružen/-a: Tor Avg 2005 22:30

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 10:47 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

andrej je napisal/a:
Če pa koga kaj glede peči zanima pa lahko tud slike gor vržem, če admin ne bo imel nič proti...

ja ti kar daj vse v zvezi s pečjo, sekanci, drobilcem... Zanima me po kakšnem izračunu si to zračunal, a prej si imel na kurilno olje?

Nazaj na vrh

andrej
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 11:16 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Prej smo imeli na olje. Pokurli smo ga okrog 3500 litrov to pomeni okrog 470.000 sit ( ne da se mi v nekih evrih izražat, da vam malo prišparam računanje Laughing ). Pa pocenilo se po mojem tudi več ne bo nikoli tako edino kar bo še šlo gor. No pol smo pa dali za peč 1.500.000 sit zraven pa je še taki fajn prostor kamor gre cca. 40 kubikov sekancev. Za sekance smo lani dali 3000 sit po kubiku potrebujemo pa okrog 90 kubikov s tem da še pol celo leto grejemo toplo vodo na njih-brez bojlerja. To pomeni 270.000 sit za sekance. Je 200.000 sit razlike med oljem pa sekanci kar pomeni da se bo peč povrnila v dobrih 7 letih če bo seveda (kar pa ne bo) cena olja še 7 let takšna. No pol pa smo še začeli razmišljat o teh 270.000 sit pa smo nabavli sekalnik. V 5 letih se bo pa tale tudi povrnil al pa v 6-ih če še prištejem nafto ki bo poganjala ta malega univerzala. Hitreje in višje kot bo šla cena olja gor bolj se mi bo izplačalo. S pečjo smo tudi zelo zadovoljni, polž si sam jemlje iz prostora sekance in vse laufa preko stare avtomatike za kurilno olje. Edino kar pa moram priznat pa je da tam ko stoji peč je svinjarija ker je to tako zelo fin pepel da ga je povsod polno. Bom verjetno moral peč ogradit pa bo. Na vsake 2-3 poleti tudi 7 dni pa samo izpraznim posodo s pepelom in to je to. Bom probal malo poslikat če se bom spomnil.

Nazaj na vrh

Slavcr
novi uporabnik

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 18:30

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 7:50 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Kako pa sekance sušiš? Če nasuješ na kup ali v 'bunker' neposušene, najbrž kuriš s kompostom ???

Nazaj na vrh

andrej
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 11:05 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Suo vejevje je treba zmlet. Požagaš pa pustiš ležat en čas. Pol pa zmelješ. Sveže mleto je samo za gredo. Goreli pa ziher ne bojo, že suhi malo zašvicajo v prostoru, zato imam okno na kip odprto.

Nazaj na vrh

Jaka
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 0:32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 12:30 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Živjo Andrej,
a bi lahko poslikal sekalec pod pokrovi. Zanima me velikost drobilnega bobna in zakaj se pokadi pri debelejših vejah. lp

Nazaj na vrh

andrej
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 8:44 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Bom poslikal ko bom ga imel priklopljenega (verjetno naslednji teden)

Nazaj na vrh

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Gozdarstvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu