Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
Setev v kombinaciji
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Priključki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Za kateri sistem setve v kombinaciji bi se osebno odločili
klasičen sistem kombinacije (rotobrana z hidravliko+klasična mehanska sejalnica)
67%
 67%  [ 21 ]
aufbau sistem oz. sejalnica nad rotobrano
16%
 16%  [ 5 ]
pnevmatska sejalnica
16%
 16%  [ 5 ]
Skupaj glasov : 31

Avtor

Sporočilo

Simon MS
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 10:35
Kraj: Bakovci

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2007 4:13 pm    Naslov sporočila: Setev v kombinaciji

Odgovori s citatom

Zanimajo me vaša mnenja/izkušnje o vseh treh možnih sistemih

1. klasičen sistem kombinacije (rotobrana z hidravliko+klasična mehanska sejalnica)

2. aufbau sistem oz. sejalnica nad rotobrano

3. pnevmatska sejalnica

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

CarpeDiem
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 20:30

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2007 9:19 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

zanimiva tema. meni najbolj ugaja klasičen sistem s hidravliko. lahko odklopiš sejalnico BP, pa še nekaj prednosti, seveda pa so tudi slabosti v primerjavi s "aufbau". mislim da bo tole zanimiva debata.

po mojem mnenju pnevmatska sejalnica za kombinacijo absolutno odpade. zakaj? ker pri teh hitrostih, kar lahko z rotobrano delaš, dobra mehanska sejalnica po natančnosti in kvaliteti setve ni čisto nič slabša Wink . moje mnenje, da me ne bote spet napadali, da provociram Evil or Very Mad

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

dklemen5
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Ned Apr 2007 15:10

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2007 11:40 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Sedaj sejem s kombinacijo kjer je sejalnica nad brano oz. v mojem primeru nad rototilerjem,prednost pred kombinacijo s hidravliko je v manjšem razbremenjevanjem prve preme in možnost namestitve valja s katerim istočasno posevek še povaljaš.Kombinacije s pnevmatsko sejalnico so bolj natančne pri setvi in dovoljujejo večje hitrosti ,so pa dražje.Slike bom poslal vendar bo treba malo počakati,ker je sedaj v kombinaciji koruzna sejalnica.

Nazaj na vrh

Simon MS
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 7:50 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

*bond ZS Wink

Imam nekaj ponudb in v grobem rečeno stanejo vse 3 variante nekje enako (+/- 1000 eur)... dejansko je pnevmatska nekoliko dražja a je dejstvo da ti potem odpade strošek nadgradnje rotobrane z hidravliko (škarje).

Da opišem moje videnje: Zelo me priteguje kombinacija z sejalnico nad samo rotobrano zaradi težišča, ki se tako premakne bolj naprej, vendar sem skeptičen glede tega da je celotna teža sejalnice in tudi semena v nasipnici nad samo rotobrano, pa še pomanjkljivost, da pač ne moreš uporabljati sejalnice tudi ločeno (brez ustreznega vmesnika). Do pnevmatske sem bil prej nekoliko v dvomih o sami natančnosti (predvsem za fino seme) ...saj mora porazdelitev tistih 4 kg/ha priti res na vse sejalne cevi enako. Poleg tega je dejstvo, da nasipnica pride precej visoko in je zato nasipavanje verjetno bolj zanimivo Very Happy

Prednost klasične kombinacije z hidravliko pa vidim v tem, da stem pač ne izključiš možnosti ločene setve samo z sejalnico, na rotobrani ti ostane hidravlika na katero lahko pripneš tudi bekerco ali morebiti kak dodatni valj ali kaj podobnega. Največjo slabost pa vidim v že omenjenem težišču, ki je dalač nazaj. Pa me zanima, tisti, ki uporabljate tak način setve, ali se je možno ob setvi obračati z polno nasipnico ob tem da je sejalnica v spuščenem položaju ob predpostavki, da imaš spredaj utež z določeno težo (utež oz. kak paker valj) oz. brez uteži.

Nazaj na vrh

Barjan
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2007 20:16

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 9:17 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Živ. Dobro temo si postavil. Jaz mam kombinacijo 3m Carraro, kjer je sejalnica nad vrtavko- brez hidravličnega vmesnika, zapeta kot klasični tritočkovni priklop. Sejal sem že tudi brez vrtavke, ker ima sejalnica klasično tritočkovno vpetje, edino top-link je potrebno precej skup držat, pa gre...Še ena prednost- vse skupaj je bistveno krajše in bližje traktorju..

Nazaj na vrh

CarpeDiem
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 5:07 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Citiram:
Kombinacije s pnevmatsko sejalnico so bolj natančne pri setvi

s tem se ne strinjam Wink pri tej hitrosti, kot jo delo s kombinacijo dovoljuje absolutno ne.

Simon, ti večer odpišem, sem ful omejen s časom..Wink

Nazaj na vrh

CarpeDiem
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 9:38 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Citiram:
n možnost namestitve valja s katerim istočasno posevek še povaljaš

saj tudi klasičen način kombinacije omogoča da namestiš koleščke, ki vsako vrstico posebej povaljajo Wink

Nazaj na vrh

TTV
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 11:26
Kraj: Pesniška dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 10:28 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

sem za klasičen način setve, že zaradi uslug, pa v primeru da je mokra jesen ni šans da pri nas delaš v kombinaciji drugače pa ja! sicer še nisem kombinacije sprobal ker je rotobrana prišla prepozno

http://ttvdeutz.moj-album.com/

Nazaj na vrh

CarpeDiem
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 11:02 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

zakaj tako misliš, da ločeno - brana sejalnica gre, v kombinaciji pa ne? zaradi teže priključka ali kako Confused

Nazaj na vrh

jcb3185
Profi kmet

Pridružen/-a: Pon Feb 2006 15:49
Kraj: GORENJSKA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 8:00 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

fajn tema
ja zdej bom pa še jaz nekaj napisal
pri nas use sejemo s kombinacijo tako koruzo,žita,....
imamo pa tako kombinacijo da je sejalnica zadaj na brani na hidravliki
mi imamo spredaj utež 750kg in gre
v žitno sejalnico pa nasujemo okoli 500 kg ječmena in kar gre
ko je gor koruzna sejalnica je use malce daljše ampak useno gre,ker se sejalnica ne sme dvigniti zaradi kardana
koruzna kombinacija

sedaj pa še žitna

še ene par posnetkov
http://www.mojvideo.com/video-setev-koruze-s-kombinacijo/e2a4a67999d26941bfa0

http://www.mojvideo.com/video-setev-koruze-s-kombinacijo-2/401ea2bd35ee8f56277a&page=&viewtype=&category=

http://www.mojvideo.com/video-setev-koruze-s-kombinacijo-3/57c8884a06de8ef72bea&page=&viewtype=&category=

http://www.mojvideo.com/video-setev-koruze-s-kombinacijo-4/fe983c9a4bb1f5ed640c&page=&viewtype=&category=
http://www.mojvideo.com/video-setev-zit/22a25cb00ebcbabc017a

http://www.mojvideo.com/video-setev-zit-2/816f40407421553982e8&page=&viewtype=&category=

http://www.mojvideo.com/video-setev-zit-3/70c7e50bdcd422bee557&page=&viewtype=&category=

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

laci
Profi kmet

Pridružen/-a: Sob Mar 2007 11:13

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 11:01 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Lp.jaz imam kombinacji rotobrana maschio+sejalnica panonija 3m.Tako velikih hitrosti tu ne moreš dosegat da ti sejalnica nebi sejala.Sem sejal samo z sejalnico se lahko pelješ če je lepo povlačeno okrog 18km/h.To pa z kombinacjo taško dosežeš. Razen če imaš tako močen traktor.Sem gledal prinas posestvo v ms.Ti se pa peljejo po njivi.

Nazaj na vrh

jcb3185
Profi kmet

Pridružen/-a: Pon Feb 2006 15:49
Kraj: GORENJSKA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2007 9:04 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

saj zato pa je s kombinacijo lepo in kvalitetno sejano ker ne noriš po njivi
pač pa greš od 6-8 km/h-kar naj bi bila tudi brez kombinacije hitrost za setev

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

Simon MS
Profi kmet

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2007 10:17 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Torej skoraj po naklučju sem našel test sejalnic iz nemške revije TOP AGRAR...na linku je .pdf dokument v enmščini seveda. Test veliko govori o uporabnosti, prednostih in slabosti Accord, Amazone, Lemken, Pöttinger, Gaspardo, Kuhn in Rabe sejalnicah...Sejalnice je ovrednotilo veliko število ljudi iz prakse in iz velikih "obratov"

http://www.kuhnsa.com/internet/webde.nsf/8d484869d536a437c1256bf800356616/6217d8b16cfcaadfc12572360034f46a/$FILE/top%20agrar%20Praxisumfrage%20Dillmaschinen.pdf

Izvleček:
-Zopet bi sejalnico iste firme kupilo; največ Lemken, na drugem mestu Pöttinger itn.
-Za ponoven nakup se najbolj ne bi odločili lastniki Gaspardo, potem pa še Rabe in Acord
-najmanj popravil deležna Kuhn in Lemken (2 popravili na 500HA)
-nejveč popravil deležna Gaspardo (11/500ha)
-trend sejalnih elementov je v diskih za katerimi so andrucrollen oz.koleščki za stisnjenje semena, ter na koncu exactstrigel zagrebalo
-trend je tudi v sejalnicah ki so fiksirane nad rotobrano, predvsem zato ker si s tako kombinacijo lahko privoščiš večjo nasipnico, brez dodatnih problemov glede težišča...
-le slaba četrtina kmetov ki imajo Lemken in Amazone je odgovorila da imajo to sejalnico zaradi cene (iz tega lahko sklepamo da sta ti dve tudi najdražji)

Nazaj na vrh

andrej
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 11:23
Kraj: Pesnica pri Mariboru

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2007 10:28 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

O moji Lemkenovi je bilo precej povedanega.. Wink

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

andrej
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 11:23
Kraj: Pesnica pri Mariboru

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ce bi se jaz se enkrat odlocil bi kupil Amazone, to je pa moje mnenje.

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Priključki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu