Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
NAKUP COMBINIRANE BALIRKE
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Priključki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Avtor

Sporočilo

BOURGOIN
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pet Okt 2007 11:23

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 11:46 am    Naslov sporočila: NAKUP COMBINIRANE BALIRKE

Odgovori s citatom

ZANIMAM SE ZA NAKUP BALIRKE ZA OKROGLE BALE IN TO NE NAVADNE AMPAK V KOMPLETU TOREJ KOMBINIRANE. PROSIM DA MI POVESTE VSE KAR KOLI VESTE O TEH BALIRKAH KATERI KOLI ZNAMKI(KRONE, CLAAS, VICON, DEUTZ FAHR, TAARUP). PROSIM DA POVESTE Z KOLIKŠNO MOČJO TRAKTORJA GDO DELA IN KOLIKO BAL SE DA NAREDIT NA URO POSEBAJ ME ZANIMA ZA TAARUP BALIRKO, VEM PA DA JE TO ODVISNO TUD OD GROBO DRUGIH DEJAVNIKOV.ZANIMA ME TUDI ČE SE ODLOČIM ZA RABLJENO BALIRKO KOLIKO NAREJENIH BAL JE NEKJE MEJA DA ŠE BO BALIRKA LETELA NEVEM CIRKA 8 LET. AHA TO SN PA SKOR POZABO , KAJ JE BOLJŠE MET NA TRAKOVE ALI KOMORO IN FIKSNA ALI VARIABILNA.
NIMAM NAMENA DA BI SE SKREGALI V TEM POGLAVJU , KER TAK VEM DA BO VSAK HVALO SVOJO FIRMO, AMPAK DA MALO PRIMERJAMO RAZLIČNA MNENJA IN DA MI POMAGATE PRI NAKUPU, KER VERJETNO SEM BOM TAK ODLOČIL ZA ENO RABLJENO KER NOVE SO DRAGE , NE DRAGE POŠTENO DRAGE
HVALA ZA ODGOVORE

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Barjan
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2007 20:16

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 12:25 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Vemo nekaj najbrž... Najprej pa boš moral povedati koliko bal nameravaš letno delati, kakšne terene imaš, traktor, ki bo zadevo poganjal, količino suhih bal od skupne količine... Pa še tole: Če hočeš karkoli uporabnega se cene začnejo pri 25k€ in tja do 60k€...

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

Vicon
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 19:38

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 10:01 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Vse druga je v redu (krone, claas, vicon..) sam taarupove ne kupovat. Pri nas jo oma eden in mora za vsako balo s traktorja skakat, ker se mu vsakič folija ko začne ovijati sname. Pa še bale dela ta balirka slabe. Moraš pa tudi gledat da bo imela podvozje ki bo zavijalo tako kot traktor, sicer boš na manjših parcelah vso travo poškodoval.

Nazaj na vrh

BOURGOIN
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 10:49 am    Naslov sporočila: NAKUP KOMBINIRANE BELIRKE

Odgovori s citatom

DELAL BOM Z 90 KM, SEM NA RAVNEM TERENU, NAJVERJETNEJE PA NAJVEČ SILAŽNIH BAL, ZATEM PA VERJETNO SLAMO, NEKAJ MALEGA PA VERJETNO TUDI SENA
HVALA ZA POMOČ PRI NAKUPU

Nazaj na vrh

Frjan
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Ned Apr 2007 19:57

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 8:11 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

@vicon.....a je ta ki ima taarupovo Dečman?

Nazaj na vrh

Boki - Claas
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sob Jan 2006 22:39
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 9:50 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Za Taruupovo BIO sem tudi jaz to zasledil, da ima problem pri ovijanjem z folijo.
Kar se pa tiče, da bi tandem podvozje poškodovalo vso travno rušo pa se nebi strinjal. Sem bil tudi sam en čas takšnega mnenja pa sem se na lastne oči prepričal da to ni tako.
Če imaš traktor 90 KM potem tudi Claasova UNIWRAP odpade. Ker potrebuje kr prcejšno moč - tam minimalno 120 KM.
Glede variabilne oziroma fiksne komore pa je večni problem, eni hvalijo eno eni drugo Wink

Nazaj na vrh

BOURGOIN
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 9:56 pm    Naslov sporočila: NAKUP KOMBINIRANE BALIRKE

Odgovori s citatom

KAJ MA KDO IZKUŠNJE S KRONE-JVO BALIRKO . KAKO SE KAJ OBNESE IN KOLIKO KM POTREBUJE

Nazaj na vrh

Fiatagri
Profi kmet

Pridružen/-a: Tor Avg 2005 22:30

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 9:59 pm    Naslov sporočila: Re: NAKUP KOMBINIRANE BALIRKE

Odgovori s citatom

BOURGOIN je napisal/a:
KAJ MA KDO IZKUŠNJE S KRONE-JVO BALIRKO . KAKO SE KAJ OBNESE IN KOLIKO KM POTREBUJE

Caps Lock Confused Idea
Da prevedem Admina: Izklopi velike črke.

Nazaj na vrh

BOURGOIN
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 10:12 pm    Naslov sporočila: NAKUP COMBINIRANE BALIRKE

Odgovori s citatom

ZANIMA ME KAJ JE BOLJŠE VZET BALIRKO NA PASOVE ALI NA VERIGO

Nazaj na vrh

Makaron
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 16:28

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2008 10:53 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

V kmetovalcu imaš test kombiniranih balirk, ki so bile stestirane v Sloveniji. Mislim pa da je imela ravno Kronetova balirka najšvohnejši traktor spredaj, pa je dosegel kar solidno hitrost in najboljšo zbitost bale.

Nazaj na vrh

ffarmer
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Ned Nov 2006 7:17

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2008 11:36 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

jz bom reku, da se mi zdi 90KM malo za kombinirano balirko - kater traktor pa maš?

Nazaj na vrh

borči
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:50
Kraj: savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2008 12:18 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

ta test so delali v avstriji skozi celo leto,vse balirke pa so gnali z istim traktorjen ,fendt vario 312

Nazaj na vrh

Makaron
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 16:28

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2008 12:23 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ne ni bil ta test. Je še en drug. Demonstracijo/test pa je organiziral strojni krožek pšata bistrica.

Nazaj na vrh

andrej
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 11:23
Kraj: Pesnica pri Mariboru

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2008 5:51 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Z 90 KM ne vem če boš kaj dosti lahko naredil. Absolutno po kakšnem hribovitem terenu ne boš mogel plazit. Predvidevam da je traktor 4 cilinderc in je zato tud (po mojem) prelahek za kakšno večjo kombinacijo. Neke res bistvene razlike v teži med kombinirkami ni razen te tarup BIO ki je bistveno lažja. Sam imam uniwrapko (claas) pa je 135KM premalo za po hribih, sploh ko začne sila na balirko prihajat. Takrat dobesedno "puzam". Svoje poberejo tud noži pa je lahko ne vem kakšen oh in ah sistem, krmo je treba zrezat.V vsakem primeru noži poberejo moč. V glavnem sem z balirko zadovoljen, ima pa vsekakor svoje prednosti in slabosti tak kot vsak stroj. Nemogoče je da bi inžinirji ene firme naredili stroj ki ne bi imel kakšne slabosti. Z svojo sem zadovoljen, dobro leži na strminah (bognedaj ampak, ziher pade traktor prej kot balirka), naredi kompaktno balo tud zaradi tega MPS sistema, ki ni larifari, moti me edino kar se menjave nožev tiče, da je malo komplicirano, ker če jih imaš non-stop gor pol je potrebno čez čas it iz traktorja če jih želiš spet spustit, ker jih je potrebno naravnat, pa moti me tudi to da se na zajlah za ročno zavoro krma nabira in ko doseže določeno višino moti zapiarnje komore. Po cca. 100 balah. Je potrebno čistit. Sem pa že razmišljal, da bi te zajle dol vrgel ker ročne še niti enkrat nisem uporabil. Lani mi je en ležaj v zobniku ki napenja verigo razletel (ležaj je šel) in eden na pobiralni. To pa je blo tud vse. No, tak nekak bi zaključil. Tak nekak objektivno tud vsakemu povem ko me vpraša če sem zadovoljen. Katera pa je zdaj boljša, pa ne morem rečt ker še z drugo nisem delal. V glavnem sem zadovoljen, pa še en velik Claasov servis z vsemi potrebnimi deli imam slabe pol ure od doma (Wildon), kar bi rekel da mi je skoraj najbolj pomembno. Takrat ko je razletel ležaj od "španarja" sem šel gor, pa ga niso meli. Mehanik je vzel "abciger" pa z nove uniwrapke snel ležaj pa je blo zrihtano. Servis bi rekel da je najbolj pomemben ko stroj kupuješ. No, upam da nisem bil predolg. Lahko pa še kdo kaj objektivnega napiše za svojo "kombinirko" ( Krone, John Deere...), me tud zanima.

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

Barjan
Profi kmet

Pridružen/-a: Pet Feb 2007 20:16

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2008 6:18 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Jaz sicer kombinirke nimam, verjamem pa da bo z 90 ks kriza, ker take zadeve kar vagajo okoli 5 ton... Pa še dve bali prištej.. Je pa res take vrste izkušnja s servisom, ki jo je Andrej opisal ponavadi odločujoč dejavnik pri izbiri stroja, sploh ko imaš na izbiro npr. dva približno enakovredna stroja.. Tudi pri meni je bilo nekaj podobnega in odločitev kaj in kako kupiti potem postane enostavnejša...

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Priključki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu