Kazalo po www.kmetija.com forumu
 Pomoč pogostih vprašanj   Išči   Seznam članov   Skupine uporabnikov   Registriraj se   Tvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočil   Prijava 
nakup kosilnice - 2
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Priključki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Avtor

Sporočilo

tp_slo
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 13:12

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 1:55 pm    Naslov sporočila: nakup kosilnice - 2

Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Tudi sam kupujem traktorsko kosilnico.
S kmetovanjem se ukvarjam ljubiteljsko, zato kupujem temu primeren stroj. Če seštejem vse košnje, letno pokosim nekaj več kot 8ha.
Bil sem že čisto odločen da nabavim rotacijsko kosilnico (diski) širine 1.65m (IMT za 450k SIT ali BCS 404 za 540k SIT), potem pa me je znanec spravil v dvome. Baje da naj moj traktor (SAME Delfino 35 4RM) ne bi bil zadosti za normalno delo s takšnim strojem in da naj si (glede na velikost parcel in če želim traktorju mirno starost) rajši kupim kosilnico z dvojno klino (175cm oz 182cm).
Ima morda kdo izmed vas izkušnje s košnjo s takšnim traktorjem in z diskasto rotacijsko kosilnico širine 165?
V naših koncih nihče ne uporablja kosilnice z dvojno koso. Ali je morda kak dober razlog za to ali gre le za to da imajo pač vsi rotacijske?
Proizvajalcev kosilnic z dvojno klino ni prav veliko (BCS (490k), Gaspardo(415k), ali GS Superior (436k),...), a vseeno ne vem za katero bi se odoločil - če bom kupil takšno kosilnico. Pravzaprav ne gre toliko za ceno kot za dobrodelovanje stoja.
Vsak nasvet pri izbiri, izkušnja oz. primerjava z diskastimi kosilnicami bi bila dobrodošla...

Hvala za pomoč!

LP

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Gost

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 9:16 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Hja seveda je boljša diskasta kosilnica kot pa z dvojno klino, lepši rez (seveda ob redno brušenih nožih, ni težav s krtinami,...), pozanimaj se kakšna moč traktorja je potrebna za diskasti kosilnici, kateri imaš v mislih, vedeti pa moraš tudi da je tvoj Same (najbrž) že malo v letih in je že izgubil kakega konja Smile tako da zna imeti tvoj prijatelj kar prav. Kaj pa kaka rabljena Bcs-ka s sedežem ?

Nazaj na vrh

Marolt
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 21:52

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 8:46 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Pozdrav!
V naših koncih kar veliko manjših kmetov uporablja kosilnice z dvojnim rezom. Za tvoj traktor nebi priporočal rotaciske! Saj veš da so konji vprašljivi in če nimate pretirano skalnatega terena potem niti ni treba pomišljati na rotacijsko kosilnico. Sploh pa ne o kakšni IMT-jevi ker je kakovost na psu pes pa je že davno ušel. O kakšni samohodni kod je predlagal Gost pa tudi ne razmišlaj. Saj mislim da imaš toliko rad sam sebe da se raje pelješ na traktorju na udobnem sedežu pokrit zaščiten proti vetru koda pa da srfaš na samohodni kosilnici? Paše cena take kosilnice je zelo visoka okoli 800ksit! Sicer so omenjeni stroji res ŠPICA kakovosti in toliko kod so te kosilnice pokosile in vzdržala mislim da kmalu nebo noben stroj! Vselej pa so preživete.
Sedaj pa kaj ti jaz svetujem!
Kupite kosilnico BCS dvojni rez velikosti 182. Kosilnica je zasnovana dovolj močno saj so privi zobje zelo zelo močne konstrukcije glede na gespardo ali superijor.
Sami smo pred kakšnimi 10-15leti imeli koso gespardo dvoji rez pa bili zlo razočarani! Predvsem je problem v vzdržljivosti zob,le ti so zelo tanki in se lomijo kakor dobiš kakšen kamenček med rezilo! "Velikokrat" je potrebno brusiti rezilo pa to še nekako potrpiš če imaš samo 8 ha.
Lahko pa ti rečem da so tu pri nas kmetje ki imajo tudi po 20 ha pa z omenjnimi kosami pokosijo vse! In to brez kakšnih popravil ali lomov. Tudi eventuelna menjava zoba je zelo enostavna samo odvisje 2 vijaka in zamenjaš 3 prstni zob. Ker pri gespardovih pa moraš demontirati samo rezilo in sam zob prekovičiti kar pa zahteva veliko več časa.

Toliko malo bolj na dolgo sicer pa če te kaj zanima sem ti na voljo.
LP Marolt

Nazaj na vrh

tp_slo
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 8:58 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Res je po dobrih dveh desetletjih dela verjetno kakšen konj manj, je pa - glede na razmere v našem kmetijstvu - vsak dan vedno večji osel za volanom. Kar pa pri košnji ne pomaga dosti...
Kar se moči pri diskastih kosilnicah tiče - BCS naj bi rabila 35KM, IMT-jeva pa 30. Razlika je verjetno v tem, da pri prvi zobniki tečejo v masti, v drugi pa v olju. Torej sem v obeh primerih na meji ali pa malo čez!
BCS s sedežem - tako imam sedaj v lasti (širine 110cm), vendar je tisti voziček ena tako zelo nerodna in nestabilna stvar, da ga rajši puščam kar doma. In BCS-ka je tudi že precej v letih...

Nazaj na vrh

Marolt
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 10:38 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ja, če gledaš tako je vedno dobro imeti 10ks v rezervi kod pa da ti zmanka moči .Sam osebno sem kosil z 32Ks in diskasto kosilnico Sip 165! Saj kakšno uro ali dve je kar šlo potem pa se je traktor začel pregrevati (zračno hlajen motor)... Sicer pa večina proizvajlcev navaja zelo majhna pogonske moči (zavajajo)!
Navajam: Vicon 1700 36Ks
Vicon 3200 65 ks

Oziroma drugače naredijo meritve recimo izmerijo zagonsko moč... Samo moramo vedeti da sam traktor za lastno gibanje potrebuje tudi neko moč poleg tega imamo še veliko izgub...Odštej še to da je nekaj konjev že ušlo z leti pa dobiš realno moč na priključni gredi traktorja ki je pravgotovo 30% manjša od imenske! Pa še to traktor se giblje po terenu strmina in tam rabiš še dodano več moči.
Tako da jaz osebno za traktor pod 40km ne priporočam rotacijske kosilnice ker je stroj probremenjen!

Pravgotovo pa je odločitev vaša!

Nazaj na vrh

Gost

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 11:07 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

tp_slo je napisal/a:
Res je po dobrih dveh desetletjih dela verjetno kakšen konj manj, je pa - glede na razmere v našem kmetijstvu - vsak dan vedno večji osel za volanom. Kar pa pri košnji ne pomaga dosti...
Kar se moči pri diskastih kosilnicah tiče - BCS naj bi rabila 35KM, IMT-jeva pa 30. Razlika je verjetno v tem, da pri prvi zobniki tečejo v masti, v drugi pa v olju. Torej sem v obeh primerih na meji ali pa malo čez!
BCS s sedežem - tako imam sedaj v lasti (širine 110cm), vendar je tisti voziček ena tako zelo nerodna in nestabilna stvar, da ga rajši puščam kar doma. In BCS-ka je tudi že precej v letih...

Odločiti se boš tako moral sam, pa vendarle če se boš odločil za rotacijsko je bolje, da vzameš IMT kosilnico na 3 diske delovne širine 1,3m zahtevana moč traktorja 18kw, pač se ne oziraš na znamko, ker ni tako komplicirano narejena, da se ne bi dalo tudi kaj doma "pošraufat". Sosed je pa imel kosilnico z dvojno klino sicer ne vem katere znamke, a to se je ves čas nekaj lomilo, pacalo, če je šel malo prehitro je travo kar trgalo namesto kosilo (ne vem pa kakšne so modernejše)... Pa tudi v traktorju se ni prijetno cijaziti s hitrostjo 4km/h za učinkovito delo s takšno kosilnico, tako da se je je hitro znebil, je pa res da ima močnejši traktor.

Nazaj na vrh

SCANIA V8
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sob Avg 2005 0:48
Kraj: Vikrče & Predor Ljubno

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 3:26 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Sosed ima na istemu same delfinotu(malo starej 4x4) sipovo 165 ROTO!! in mu do sedaj še kar vredu dela tud sam sm jo mal sprobal in je traktor k vredu vleku kljub malo povečani teži gnetilnika...

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

uz
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sre Jun 2005 21:36
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 10:29 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

se strinjam s SCANIO V8, kupi rotacijsko ali diskasto kosilnico širine 135 ali 165cm del. širine. POzabi na BCS in druge z dvojnim rezom, ker je košnja zelo počasna. v primeru da si zamudil košnjo in kosiš večjo travo pa imaš obilo težav.
Glede na to da kosiš samo 8 ha bi bila rotacijska kosilnica s del. širino 135 cm čisto dovolj velika in primerna za tvoj traktor

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo

tp_slo
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 1:01 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Najprej hvala vsem za posredovane izkušnje in mnenja.

Noben post po moje ni predolg – še posebej če ima človek veliko vprašanj…

Klasična BCS kosilnica je res prvovrstni stroj – to ki jo imam v uporabi je moj oče kupil leta 1970 (novo) in doslej smo vedno vse pokosili z njo. Kosa in deli na grebenu so bili jasno zamenjani - potrošni material pač. Ker pa je tempo dela in življenja malce drugačen kot je bil včasih, z omejenim strojem žal ne gre več. Ko bi bila vsaj široki model (127cm), potem vprašanje če bi kupoval traktorsko kosilnico.

Glede na obilico dela pri demontaži protikose in kovičenju (tega res ne moreš narediti na polju) je res nujno da so elementi protikose privijačeni ne pa pritrjeni z neti. To je moč pri Gaspardu in Superiorju tudi dodatno naročiti.

Sem se pa popoldne oglasil pri uvozniku za kosilnice Superior. Jasno da jih je prodajalec predstavljal v najboljši luči, tako glede kvalitete kose/protikose kot tudi glede ekscentra, ki vrtenje pretvarja v horizontalne premike. Ti deli naj bi bili pri Superiorju kovani iz enega kosa, pri konkurenci (Gaspardo) iz krivljenega jekla s privarjenimi pušami za drsne ležaje oz. so celo iz aluminija (BCS), kar naj bi bil najslabši del te, po prodajalčevih besedah sicer čisto OK kosilnice.

Kot že rečeno, več kot na ceno dam na kvaliteto – vendar za popolno sliko če dodatek k prvem sporočilu: Superior 436k SIT, vendar pa če se jo opremi s hidravličnim cilindrom za dvig (40k SIT) ter z vijaki v protikosi (kot ima BCS) serijsko (okoli 20k SIT), se cena dvigne na 510k SIT. S tem da mi to ceno garantira če se odločim do ponedeljka. Podobno v Agrometalu pravijo, da se bodo BCS-ke (tudi rotacijske) podažile ob novem letu. Če se bom odločil za nakup, potem se moram letos – razliko bolje da se enkrat dobimo in nakup zapijemo .

In še nekaj – prodajalec Superiorjev je bil tako prepričan v kvaliteto strojev ki jih prodaja, da je iz baze kupcev povsem naključno izbrskal enega blizu mojega doma – v nedeljo ga obiščem in povprašam po izkušnjah.

Še glede postov:

Gost:
Tudi o IMT 135 sem razmišljal, vendar pa se mi zdi dimenzija majhna. Dvomim v upravičenost nakupa tako majhnega stroja. Menim, da bi z dvojno koso uspel hitreje pokositi moje parcele. Tudi če je delovna hitrost manjša, je pa širina večja. Glede nevarnosti da zadanem oviro je verjetno manjša hitrost primernejša. Kvaliteta košnje bi naj bila vsaj taka kot pri rotacijski, vsaj tako pravijo prodajalci in papirnato gradivo…Kako pa je v realnosti pa sprašujem člane foruma.

Marolt:
Glede na to da ste pri vas imeli kosilnico z dvojno koso imam nekaj vprašanj. Morda so nekatera malce nenavadna, vendar sem na tem področju res brez izkušenj:
- Koliko obratov na kardanu je potrebno za normalno delo (Same namreč doseže 540min-1 na kardanu šele pri 2000 motornih obratih kar pa je že v »rdečem«)?
- Kako se obnese pri poležani travi?
- Kako se obnese pri mokri travi (npr. tretja košnja) – pri klasični BCS je treba venomer čistit greben?
- Kako je pri košnji v krogih – kako čisto pokosi ob zavijanju? Je morda bolje na konceh dvigniti stroj, obrniti spet spustiti…
- Kako kvaliteten je odkos trave na delih ki so manjši od širine enega redu (to je pri kosih kjer del kline teče po že pokošeni travi) – npr. ko se popravlja kose ob mejah ali košnja ostanka?
- Če prav razumem so bili pri Gaspardu težave z zobmi v kosi. Kaj pa pri protikosi, se tudi tam zobje lomijo?
- Kmetje v vaši okolici – predvidevam da najbolj hvalijo BCS?
- Morda še kaj kar sem pozabil vprašati? 

Scania V8:
Prijatelj, ki mi je odsvetoval rotacijsko kosilnico in predlagal koso z dvojnim rezom ima dva traktorja takšnega Ursusa kot je tvoj ter Univerzala 445. In SIP Britev disk 165. Z Ursusom je poskusil kositi le enkrat, pravi da je bilo na meji, traktor se je začel kmaju pregrevati… Sosed z Delfinčkom katerega omenjaš – ali že dalj časa uporablja to kosilnico. Če ima kosilnica montiran še gnetilnik, potem me res čudi kako Same vse to pelje!?

Hvala še enkrat!

LP Tomaž

Nazaj na vrh

SCANIA V8
stalni uporabnik

Pridružen/-a: Sob Avg 2005 0:48
Kraj: Vikrče & Predor Ljubno

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 1:55 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Ja to kosilnico je on kupil mislim da pred 2-3mi leti in takrat sm jo tudi jest sprobal z ursusom ker še nismo imeli rotacijske in me je zanimalo kako bo kej vleku in res se je začel matrat že zaradi gnetilnika potem tudi širine tak da je kmalu začela tista ˝zlo znana˝ rdeča lučka svetit...drugače pa on že skoz kosi s to koso in kakih večjih okvar ni mel (je pa res da vse svoje stroje k jih ma glanca(čisti) do nule (in vzdržuje))...mi mamo sedaj sip 135 in je to k ulita za naš traktor Wink

...mogoče same-ta malo nosi na eno stran ko kosi - zaradi teže

Nazaj na vrh

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

Gost

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 12:37 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

[quote="tp_slo"]Pozdravljeni!

Marolt:
Glede na to da ste pri vas imeli kosilnico z dvojno koso imam nekaj vprašanj. Morda so nekatera malce nenavadna, vendar sem na tem področju res brez izkušenj:
- Koliko obratov na kardanu je potrebno za normalno delo (Same namreč doseže 540min-1 na kardanu šele pri 2000 motornih obratih kar pa je že v »rdečem«)?
- Kako se obnese pri poležani travi?
- Kako se obnese pri mokri travi (npr. tretja košnja) – pri klasični BCS je treba venomer čistit greben?
- Kako je pri košnji v krogih – kako čisto pokosi ob zavijanju? Je morda bolje na konceh dvigniti stroj, obrniti spet spustiti…
- Kako kvaliteten je odkos trave na delih ki so manjši od širine enega redu (to je pri kosih kjer del kline teče po že pokošeni travi) – npr. ko se popravlja kose ob mejah ali košnja ostanka?
- Če prav razumem so bili pri Gaspardu težave z zobmi v kosi. Kaj pa pri protikosi, se tudi tam zobje lomijo?
- Kmetje v vaši okolici – predvidevam da najbolj hvalijo BCS?
- Morda še kaj kar sem pozabil vprašati? 

Tomaž pozdravljen!
Me veseli da se se zanimaš tako podrobno....

-Glede obratov na motorju nikar ne skrbi saj bo traktor tako pri 1500 vrtlajih zagotavljal dovolj obratov za normalo košnjo. Se pravi če delaš nekje pri 1700 obratih lahko suvereno in zelo čisto kosiš ne da bi traktor spravljal na velike obrate.

Glede poležane trave ni problemov odkos je čist in dober samo rezilo mora biti dovolj ostro pa gre brez posebnosti seveda primerna more biti tudi hitrost košnje(mogoče malo manja kod navadno)!

Glede mokre trave je tako da ta kosilnica raje deluje v bolj suhi travi. Se pravgotovo ne maši tako kod stara kosilnica BCS vendar je tu največja nevarnost da ti odlomi zob saj se lahko med rezilom in zobom nabere zemlja posledica tega pa je lom zoba. (zato sem svetoval BCS jevo kosilnico ker ima zobe veliko močnejše)!

Načeloma lahko kosiš v krog brez problemov. Košnja je čista in ni potrebno dvigovati grebena.

Košnja po žepokošeni travi je tudi dokaj lahka saj gre nakako kosa kar pod travinjem ki je že pokošen. Nemorem ti zagotoviti da se ti kakšen kos nebi zaustavil na grebenu.

POZOR težave pri gespardovih kosah je pri prstnih zobeh in ne pri rezilu!
Res svetujem ti da kupite BCS Duplex saj je tam mnogo bolj močni prsti sama menjava je na vijake lahko storiš kar na parceli.... Dočim pri gespardo je porebno kovičenje oz kod praviš se pri novi dobi tudi zobe na vijak?!
Kar pa se tiče mnenja glede BCS ja so tu vsi kmetje navdušeni nad to koso..
Moje mnenje o gespardovi kosi?!
Nočem jo videti niti na daleč "pač moje mnenje"ker sem res imel veliko težav z njo. Pa tudi sedaj imamo veliko več zemlje in .......
Glede pogona pa nisem še slišal da bi bil problem glede na to ali ima vodilno ploščo iz al ali kovano?!
Svetujem ti da si nekje ogldaš še kosilnico BCS Duplex!
Naj omenim še da ima BCS hidravlični dvig nevem kako pa je pri Gespardu.
Drugih opažanj razen tega, da je zelo nerodna kosilnica za montažo na traktor in dokler ne "pogruntaš" siseta kako jo pripeti in odpeti nimam!

Seveda pa je odločitev še vedno vaša!

LP SIMON

Nazaj na vrh

Marolt
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 12:47 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

No zadnji post je moj...
Naj še dodam, da sem se ravno danes pogovarjal z kmetom ki kosi 40ha in je do nedavnega vse kosil z BCS duplex in Imt-jem 539!
Ko je rekel sam je kosilnica dobra in ni imel kakšnih težav razen kakšen zob je menjal! Sedaj je zaradi povečanja kmetije in večjih obdelovalnih površin in večjega traktorja kupil Viconovo koso!

Tako je moje mnenje in če bi sam imel kmetijo z 8 ha bi kupil Duplex 185!

LP Marolt

Nazaj na vrh

Fiatagri
Profi kmet

Pridružen/-a: Tor Avg 2005 22:30

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 1:04 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Kosilnica je napisal/a:
No da slišim vaše kometarje oziroma izkušnje?
Zanime me kakšno kosilnico bi kupili, vi če bi se odločali za nakup nove.
Kosimo okoli 40ha kosilnica pa bi bila brez gnetilnika in večje delovne širine! Pa še to, nimamo samo ravnih površin. So pa tudi manjše parcele.
Zanima me znamka širina model.... Vaše izkušne, pozitivne, negativne ....
Sicer pa uporabljamo kombinacijo čelna+zadnja!

LP Marolt

Marolt je napisal/a:
No zadnji post je moj...
Naj še dodam, da sem se ravno danes pogovarjal z kmetom ki kosi 40ha in je do nedavnega vse kosil z BCS duplex in Imt-jem 539!
Ko je rekel sam je kosilnica dobra in ni imel kakšnih težav razen kakšen zob je menjal! Sedaj je zaradi povečanja kmetije in večjih obdelovalnih površin in večjega traktorja kupil Viconovo koso!

Tako je moje mnenje in če bi sam imel kmetijo z 8 ha bi kupil Duplex 185!

LP Marolt

Zanimajo me tile tvoji HEKTARJI a to ti misliš na eno košnjo al vse košnje skupaj? Question

Nazaj na vrh

Gost

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 3:56 pm    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Fiat-agri falil si post ampak vseeno!
Ja kosimo okoli 40ha enega odkosa če ne kaj več!
Kosimo pa nekatere njive 3 karat ostalo pa v povprečju 2 krat pa še to ne vse. Pač smo kmetija na 740 nadmorske višine...

LP Marolt

Nazaj na vrh

tp_slo
stalni uporabnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2005 1:35 am    Naslov sporočila:

Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zopet najprej hvala vsem za posredovana mnenja, izkušnje.

Res se zanimam za podrobnosti Če ne zaradi drugega - če takšna kosilnica ne bo delovala tako kot treba, se mi bo smejala cela vas!

Kot sem zapisal v prejšnjem postu mi je prodajalec Superiorjev v svoji bazi kupcev našel kmeta v moji bližnji. No ta mož kmetuje na veliko (za košnjo rovninskih parcel ima rotacijsko kosilnico Niemeyer 2.8m z gnetilnikom), Superiorja (2m) pa je nabavil za košnjo po strminah. S kosilnico je načeloma zelo zadovoljen, vendar pa je opazil dve pomanjkljivosti. Prva je ta, da »špica« na desni strani kosilnice (tista ki se giblje pred koso in protikoso) preveč ukrivljena navznoter in to povzroča zoprno zatikanje trave, kar je bolj očitno pri drugi košnji in pri mokri travi. Pri drugi košnji je zadel v štor in namesto da bi se kosilnica odprla se je omenjena »špica« odkrivila navzven. Del je sicer za silo poravnal, čez zimo pa pride na vrsto fina poravnava – vključno z zmanjšanjem radiusa »špice« oz. celotno ojačitvijo. In še nekaj: njegova kosilnica ima hidravlični dvig, vendar pa se kosa dvigne do max 60 stopinj. V končni vertikalni položaj za transport pa jo je potrebno spraviti ročno. To se mi pa zdi res žalostno.
Sicer pa so zobje pri kosi in tudi protikosi prinetani, po enem letu uporabe (prib. 12ha) ni menjal nobenega zobu, čeprav se je strinjal da so vijačeni zobje boljša rešitev.
Jasno sem mu zastavil enaka vprašanja kot Simonu, odgovori pa so bili sila podobni. Mož kosi s traktorjem Štore 404 in sicer v prvi hitri prestavi. Košnja s tako kosilnico potem ni počasna kot so namignili nekateri člani foruma.
Ko sem možu predstavil dejstva (traktor, velikost, nagib parcel) mi je toplo priporočil kosilnico z dvojno klino. In naj preverim krivino »špice« in delovanje hidravličnega dviga pri BCS. Če je to izdelano bolje ko pri Superiorju, potem naj ne bi imel kaj razmišljati.
No, grem v ponedeljek stvari preverit v Agrometal.

Scania V8: Če sem prav razmel post, potem pri vas kosite dve leti s sipovo bobnasto kosilnico 135cm. Tisti ki imajo bobnaste kosilnice v lasti v naši vasi (resda 165) se pritožujejo nad veliko težo strojev, nad potrebnimi visokimi vrtljaji za zadovoljivo delovanje ter nad težavami na neravnem terenu – namesto trave odbije rušo… Kako stvari stojijo pri 135-ki?

Marolt: Kmet z katerega omenjaš in ki je kosil z IMT-jem: Je morda omenil kateri zobje so bolj kritični – od kose ali protikose?

LP Tomaž

Nazaj na vrh

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.kmetija.com forumu -> Priključki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu